På årets første frokostseminar vil temaet være om dagens transportmodeller undervurderer gevinsten av økt kollektivsatsing, og om det i det hele tatt er noe kollektivselskapene og andre aktører kan gjøre for å få flere til å reise kollektivt. Sett av tid i kalenderen onsdag den 16. februar kl 09.00-10.30. Innledere er Bård Norheim og Tormod Wergeland Haug fra Urbanet Analyse, og Torbjörn Eriksson fra Nobina Sverige. Programmet er nå lagt ut, og kan lastes ned her.
Frokostseminaret vil finne sted i Urbanet Analyse sine lokaler (Storgata 8) onsdag den 16. februar. Seminaret er gratis. Det blir enkel servering. Av hensyn til serveringen ber vi om påmelding innen mandag 14. februar til lsn@urbanet.no. Spørsmål kan rettes til Lisa Steine Nesse (tlf 96 200 700).
Urbanet Analyse jobber med strategiske markedsanalyser på transportområdet, med hovedfokus på bytransport og kollektivtransport.
Vi har laget en brosjyre som viser bredden i de oppdragene vi jobber med. Klikk her for å laste ned brosjyren.
Urbanet Analyse eies av Asplan Viak, som er et av Norges ledende rådgivningsmiljøer. Innenfor samferdselssektoren har Urbanet og Asplan gode og utfyllende verktøy og metoder.
Sammen kan vi derfor gjennomføre analyser og utredninger fra A til Å - fra overordnete strategiske analyser til prosjektering av fysiske løsninger.
Hjemmesiden til Asplan Viak finner du her: www.asplanviak.no